Говорять, в епоху Інтернету вже немає нічого неможливого. Ще б пак, завдяки доступності інформації, креслень та схем у Мережі, тепер кожен автолюбитель може стати конструктором і зробити свій унікальний автомобіль і навіть трактор. У тому числі з наявних запчастин від знайомого всім автомобіля ЗАЗ.

Так, у Мережі з'явилося фото саморобного трактора із Запорожця, який цілком може конкурувати із фабричною технікою.

Його власник розповідає, що аби придбати новий трактор, потрібно заплати приблизно 6 тисяч доларів, а таких грошей, працюючи на землі нині не заробити. Так і прийшла думка виготовити простий компактний трактор самостійно.

Тепер автолюбитель все робить на городі не руками, а своєю технікою: підорює, виорює і культивує грядки. Трапляється, коли власник саморобного трактора приїжджає до когось зробити рівці чи підгорнути трактором, то люди не вірять, що трактор зробили самі.

Щоб сконструювати трактор своїми руками із Запорожця, знадобляться грамотні креслення, а також такі запчастини та вузли:

  • передній та задній мости, трохи вкорочені та переварені для надійності. Причому передній можна використовувати в комплекті колесами (гума змінюється за потребою);
  • гальма та два комплекти маточок для задніх коліс;
  • зчеплення та кермовий механізм;
  • коробка передач із півосями. Хоча цей елемент можна замінити потужнішим аналогом (фабрична КП Запорожця на значну тягову силу просто не розрахована);
  • гідравлічна система ЗАЗ;
  • силовий агрегат та колінчастий вал ЗАЗ також підійдуть. Однак при необхідності двигун Запорожця можна замінити і більш потужним двигуном.

Читайте також:

Ось що станеться, якщо ви їздитимете на зимовій гумі влітку

Навіть целофан на сидіннях залишився: у покинутому гаражі знайшли унікальний ЗАЗ "Таврія" у заводському стані

Круче американських: як виглядав рідкісний та забутий український мінівен для всієї родини