За радянських часів культовий український автомобіль «Запорожець» неодноразово брав участь у ралі у складі заводської команди. У 1983 році на чемпіонаті з ралі увагу привернула особливо інтригуюча модель ЗАЗ-968М. Цю унікальну машину суттєво доопрацював Олександр Лось, триразовий (пізніше чотириразовий) чемпіон СРСР з автоспорту. Компанія «Українські автомобілі» поділилася фотографіями цього виняткового автомобіля, в якому активно використовуються компоненти титану, на своїй сторінці в Facebook.

Про це пише «autocentre»

Шлях почався з того, що Олександр спробував виступити у чемпіонаті на автомобілі «Жигулі», але аварія на першому етапі в Прибалтиці змусила його передумати. Потім він звернув увагу на «Запорожець» і почав особисто модифікувати машину.

Ралійний ЗАЗ: скрін з відео
Ралійний ЗАЗ: скрін з відео

Модифікації Олександра включали різні аспекти, в тому числі спеціальні шини, ресорну підвіску і багато іншого. За рахунок цих переробок маса автомобіля була суттєво знижена з 800 до 540 кг порівняно із стандартним ЗАЗ-968М. Незважаючи на це, для підвищення безпеки у салоні встановили спеціальний трубчастий каркас безпеки.

Ралійний ЗАЗ: скрін з відео
Ралійний ЗАЗ: скрін з відео

Таке зниження ваги було досягнуто за рахунок видалення додаткових сидінь, внутрішнього оздоблення, молдингів та інших непотрібних компонентів. Проте відмінність цього ралійного автомобіля полягала у використанні титанових деталей замість традиційного заліза. Олександр Лось купував титанові деталі на титано-магнієвому комбінаті у Запоріжжі. Хоча конкретні деталі конструкції залишаються нерозкритими, він розповів, що деякі елементи двигуна, гальмівні колодки, барабани, ручка перемикання передач і навіть спинка сидіння водія були виготовлені з цього міцного матеріалу.

Ралійний ЗАЗ: скрін з відео
Ралійний ЗАЗ: скрін з відео

Титановий «Запорожець» провів повний сезон чемпіонату з ралі та навіть взяв участь у зимових перегонах на іподромі. Незважаючи на конкуренцію з боку потужніших суперників, таких як ВАЗ і Москвич, автомобіль в цілому показав похвальні характеристики. Цей унікальний витвір, хоч і не без проблем, свого часу залишив свій слід у світі автоспорту.

Читайте також:

Таке захочеться їсти прямо руками та без ложки: рецепт закусочного торта з картопляного пюре з рибою та яйцями

З роботою будуть великі проблеми: на кого з українців чекають проблеми при працевлаштуванні. Роз'яснення

Ви б її одразу впізнали? Леся Нікітюк несподівано змінила зовнішність