Прототип цього незвичайного мікроавтобуса було створено із єдиної серійної моделі "Запорожець".

Докладніше про незвичайну розробку читайте у нашому матеріалі.

Мінівен отримав незалежну задню підвіску, торсіонну передню підвіску та гальмівну систему на всіх колесах з барабанними гальмами. Під капотом встановлений був малопотужний 4-циліндровий двигун із повітряним охолодженням потужністю 27 кінських сил, що знаходився ззаду, під підлогою. Це дозволяло автомобілі більш ефективно охолоджуватися.

Новий кузов мінівена майже повністю перероблений. Він мав двостулкові розчинні двері по центру бічної частини, через які можна було входити в салон. Через задньомоторне компонування мікроавтобуса довелося переробити задню частину кузова. Там було встановлено люк, призначений для ремонтних робіт двигуна, а також другий менший для поточного обслуговування. Мінівен мав оптику ЗАЗ-965.

Салон автомобіля мав два ряди сидінь. Передній ряд був проти руху, задній ряд був захищений кожухом, за яким знаходився двигун. Мікроавтобус міг умістити до шести пасажирів. За потреби пасажирські сидіння могли складатися, перетворюючи автомобіль на вантажний. Максимальне навантаження, яке могло витримати автомобіль, становило 350 кг.

Мінівен був досить повільним, з максимальною швидкістю 70 км/год. Однак він був дуже економічним, його витрата палива становила лише 7,5 л/100 км. Загалом мікроавтобус вийшов дуже цікавим та функціональним, і міг би мати велику популярність на радянському ринку, проте проект не отримав продовження. Якою стала доля єдиного виробленого екземпляра ЗАЗ мінівен невідома, проте спочатку передбачалося, що такі мінівени розкуплять фермера для організації більш продуктивної роботи своїх співробітників.

Запорожець 1962 року випуску, фото: скріншот із мережі

Запорожець 1962 року випуску, фото: скріншот з мережі

Запорожець 1962 року випуску, фото: скріншот із мережі

Запорожець 1962 року випуску, фото: скріншот із мережі

Читайте також:

Її називають "Даною": в Україні продають дуже рідкісний ЗАЗ "Таврія". Просять лише тисячу доларів. Фото

Називався "гарячий листоноша": як виглядав дуже незвичайний "горбатий" ЗАЗ

Його називали "Чорний спокусник": як виглядав унікальний Москвич зі знімним дахом