Автошахраї постійно придумають нові схеми обману чесних українців – нечесно поводитися можуть при продажі авто, а тепер стало відомо про обман із залученням дорогих машин. При цьому найчастіше "жертвами" стають ті, хто лише нещодавно отримав права, бо є літера У чи 70 на задньому склі, має погані навички водіння, невпевнено себе поводить на дорозі, а відсутність відеореєстратора і зовсім джекпот для шахраїв.

Про це розповів учений Антон Сененко на Facebook-сторінці, який став свідком такої шахрайської схеми на дорозі.

Як діє шахрайська схема

"Злодії беруть на прокат дуже дорогий і обов'язково потужний автомобіль. Мерседес - це класика, особливо 500-й, БМВ, Порш і все, що викликає побожний трепет у більшості пересічних громадян. Зазвичай працюють у парі з ще одним авто", - пояснює Сененко. .

При русі дорогою з кількома смугами шахраї обирають жертву. Зазвичай це бюджетне недороге авто (адже з дорогого може хтось вийти і обламати роги), з одним водієм у салоні, щоб не було свідків і на водія можна було легше морально тиснути.

"Жертву якийсь час "пасуть", як козеня, щоб переконатися, що він безпечний, подекуди має погані навички водіння, невпевнено поводиться. У тому числі не має відеореєстратора, а вони ж зараз усі не вітаються, плюс буква" У або знак "70" на задньому склі - взагалі подарунок", - додає Антон.

Далі вони просто чекають на зручну ситуацію: жертва їде, скажімо, в крайньому лівому ряду, у другому - величезна фура або намиста, за яким потужна машина шахраїв довгий час ховається, перебуваючи в першому ряду.

"У цей момент інший автомобіль спільників наздоганяє жертву і вимагає миготінням далекого світла фар звільнити третю смугу для проїзду. Жертва за всіма правилами дорожнього руху і правил ввічливості, немов переконавшись, що перед фурою або бусом друга смуга була вільна, починає перебудовуватися", - пояснює Сененко.

Дорога машина шахраїв спритно прискорюється (для цього і потрібна потужність), імітуючи, що вона була у смузі у "сліпій зоні" жертви. Потім у машину жертви кидають пляшку, м'ячик, або щось, імітує звук удару.

"Водій-жертва їде до узбіччя, відчуваючи себе винним у тому, що не переконався в безпеці маневру, а шахраї вдвох ввічливо (вони ж ще часто в дорогих костюмах і солідно виглядають), але наполегливо пропонують вирішити питання на місці, бо машина у їх дорога, страхова все не покриє, а подряпини великі”, - каже Антон.

Подряпини, до речі, будуть - зроблені заздалегідь. А ось машині жертви подряпини завдадуть наждачкою подільники, поки зляканий водій оглядатиме пошкодження дорогого авто.

"Якби ця схема не працювала і з водіїв не "стригли" гроші - її не існувало б. Але все це можна дуже легко запобігти", - каже Антон.

Як не стати жертвою "автопідстави"

"Ми не роботи і весь час стежити за правою смугою за фурою або навіть за узбіччям, по якій шахраї часто обганяють велику машину - неможливо. Однак є дієвий спосіб переконатися, чи є водії перед вами шахраями, які вас підставили, чи чесними людьми, яких ви справді могли ненароком зачепити", - зазначає Сененко.

Він радить водіям не панікувати та викликати патруль. Не варто погоджуватися на варіант "заплатити готівкою тут і зараз".

"Вони ні за яких обставин не зв'язуватимуться ні з поліцією, ні зі страховими. Важливо: нормальні шахраї вас не чіпатимуть фізично. наслідки, тому сідайте у свій автомобіль під будь-яким приводом, закривайтеся зсередини та викликайте копів", - додає чоловік.

Читайте також:

Торкнеться тисяч українців: які будуть проблеми у тих, хто їздить електросамокатами та моноколесами. Мало не здасться

Готуйте 17 тисяч гривень: як штрафуватимуть за катання на електросамокатах

Дід ховав її 30 років: у покинутому гаражі знайшли "Волгу" у заводському стані. Онуки й не знали