Останнім часом правоохоронні органи України приділяють значну увагу наявності вогнегасників у транспортних засобах, у тому числі як приватних, так і пасажирських перевезень, що надають послуги. Водіям, виявленим без вогнегасника, загрожує штраф, а за повторне порушення навіть позбавлення прав водія на строк від 3 до 6 місяців. Щоб відновити права водія, їм потрібно буде скласти іспити в сервісному центрі МВС.

Про це пише «doradvokat»

Ось випадок, що ілюструє наслідки відсутності вогнегасника в автомобілі:

Перша зупинка: водій надавав послуги з перевезення пасажирів автомобілем «Volkswagen LT 35». Коли поліція зупинила його та запитала про наявність вогнегасника, водій зізнався, що у нього його немає. На водія накладено штраф у розмірі 680 гривень за частиною 2 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення, що стосується керування транспортним засобом, який не відповідає технічним та оснащеним нормам для пасажирських перевезень.

Друга зупинка: після сплати штрафу водій продовжив рух, не придбавши вогнегасник. Водія знову зупинила поліція, і на допиті про вогнегасник він ще раз визнав, що його немає. Цього разу водію було висунуто звинувачення за ч. 4 ст. 121 КпАП за повторне порушення протягом року. Це тягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень, а посвідчення водія конфісковано.

Рішення суду: справу передано до суду для визначення того, чи відсутність вогнегасника є порушенням правил дорожнього руху. Суд підтвердив, що згідно з правилами дорожнього руху наявність працюючого вогнегасника є обов'язковою, а водіння без нього дійсно є порушенням. Суд врахував визнання водія у правопорушенні та його прохання про поблажливість. Водія оштрафували на 850 гривень і позбавили прав водія на 3 місяці.

На закінчення відсутність вогнегасника в транспортному засобі вважається порушенням правил дорожнього руху в Україні. Рівень штрафу залежить від таких факторів, як те, чи водій займається приватною подорожжю чи пасажирськими перевезеннями. Наявність справного вогнегасника в автомобілі є не лише обов'язковою вимогою закону, а й життєво важливим заходом безпеки на дорозі.

Читайте також:

Це смак дитинства: рецепт консервованої цвітної капусти з болгарським перцем та помідорами на зиму

Нічого святого: українка витягла із родини військовополоненого 50 тисяч, пообіцявши повернути його додому, але її зловили

Знову впала радянська МІГ: цього разу вже в США. Стали відомі подробиці