Український конструктор із міста Суми створив унікальний спортивний автомобіль на базі легендарного "Запорожця". Таким чином, автоумілець отримає щось на кшталт українського "Lamborghini".

Докладніше про автомобіль читайте у нашому матеріалі.

Автомобіль отримав назву "Мурена" та був розроблений на основі ЗАЗ-968 із встановленням 1,2-літрового двигуна потужністю 40 к.с. та 4-ступінчастої механічної трансмісії від пізнього ЗАЗ-968. Передній міст був запозичений у "інвалідки" С3Д. Максимальна швидкість становить 100 км/год, а всі деталі кузова відкидаються, що дає можливість водієві отримати доступ до будь-якої частини машини.

Дизайн автомобіля є справжнім витвором мистецтва. У купе є висувні фари, а лобове скло з дахом відкривається вперед. Всі кузовні деталі виконані зі склопластику, що надає автомобілю якості суперкара, нагадуючи за своїм баченням Lamborghini. Наприкінці 1980-х років це авто було представлено в радянській пресі, також брала участь у різних автозльотах. На жаль, судилося залишитися невідомим, що сталося зі "муреною" і якою була її подальша доля.

Конструктор "Мурени" Микола Дорошенко створив унікальну машину, яка є справжнім досягненням технологічного прогресу в Україні. Цей проект підкреслює рівень знань і навичок українського інженера, а також демонструє те, що навіть старі автомобільні моделі можуть бути приведені у відповідність яскравим дизайном, що запам'ятовується.

Скріншот із мережі

Скріншот із мережі

Скріншот із мережі

Читайте також:

Витончена та спортивна: яким міг бути ЗАЗ "Таврія", якби його випускали сьогодні. Фото

Називався "гарячий листоноша": як виглядав дуже незвичайний "горбатий" ЗАЗ

Ховали 20 років на дні річки: дайвери виявили культовий суперкар, який вважався у викраденні. Фото