За історію свого існування Запорізький автомобілебудівний завод одночасно працював над розробкою величезної кількості проектів, щоправда, більша їхня частина так і не дісталася конвеєра з низки причин.

Так чи інакше, є розробки, які вас дуже здивують.

Як вам маршрутне таксі, спроектоване на основі моделі ЗАЗ-1102 "Таврія"?

Цікавим моментом є те, що дана модель розроблялася ще в 70-х роках, коли "Таврія" вже була повністю готова, проте не випускалася в серію, щоб не завадити продажам ВАЗівської "Вісімки", що розроблялася, в результаті чого затрималася на відчутну кількість років.

Малюнок ЗАЗ Таксі. Фото: Автогід

Тим не менш, інженери повністю усвідомлювали перспективність ЗАЗ-1102, тому навіть незважаючи на те, що не могли випустити "Таврію" в серію, вже розробляли на її основі інші моделі, що значно відрізняються один від одного за спеціалізацією.

Однією з таких спеціалізацій був автомобіль маршрутного таксі, тому на основі "Таврії" інженери розробляли "ЗАЗ Таксі". Автор цієї ідеї переміг у конкурсі серед інженерів запорізького автомобільного заводу, хоча знову ж таки в серію машина так і не потрапила.

Однією з головних вимог до проекту було обмеження за довжиною кузова 3,5 метра. Саме тому в "Таксі" водійська кабіна відокремлена від решти салону і розміщується над переднім лівим колесом, тоді як двигун розміщувався праворуч.

У зв'язку з цим у машини вийшов хоч і незвичний, але досить цікавий та ефективний дизайн. Проте з якихось причин у серію машину вирішили не відправляти.

Читайте також:

Оце сюрприз: виявляється, на потяги Укрзалізниці можна оформити 10% знижки. Але не всі цим користуються

Податки на квартиру: українців попередили про важливу дату. Що потрібно знати

Порядок денний можуть вручити через родичів: юрист розповів головні нюанси