В Україні знайшли унікальне ЗАЗ.

Так, автомобіль, що зберігся в єдиному екземплярі, свого часу врятував водій-випробувач, майстер спорту СРСР з ралі Іван Кошкін, який працював на автозаводі ЗАЗ з 1959 року.

Коли чоловікові виповнилося 90 років, він зізнався, що у 1976 році він "врятував" від утилізації прототип автомобіля ЗАЗ-1102 "Перспектива". Так цей унікальний автомобіль ЗАЗ потрапив до музею "Машини часу" у Дніпрі. Автомобіль у музеї вирішили відреставрувати та показати широкій публіці.

Прототип ЗАЗ-1102 Перспектива

Прототип ЗАЗ-1102 Перспектива

Отже, дводверний седан ЗАЗ-1102 "Перспектива" - компактна передньомоторна та передньопривідна малолітражка, яка створювалася як заміна "Запорожцю".

Розробку проекту розпочали у Запоріжжі ще у 1973 році, і орієнтувалися конструктори на Audi 50, Renault 16 та Ford Fiesta.

У результаті вийшов автомобіль дійсно інноваційний і просунутий для свого часу – передній привід, а двигун розташовувався попереду поперечно.

За розмірами автомобіль ЗАЗ-1102 "Перспектива" можна порівняти з "Запорожцем":

    • довжина – 3700 мм;
    • ширина – 1540 мм;
    • висота – 1370 мм.

Важив при цьому невеликий автомобіль лише 700 кг. Ряд деталей салону та інших вузлів були запозичені у Жигулів ВАЗ-2101. Примітно, що прототип оснащений двигуном Renault та КПП Audi.

1976 року автомобіль ЗАЗ-1102 "Перспектива" був повністю готовий до виробництва, але радянські чиновники його не дозволили через недостатнє фінансування - завод продовжив випуск "Запорожців". Згодом проект суттєво змінили, і він еволюціонував у добре знайому всім Таврію, що зберегла позначення ЗАЗ-1102. Але виробляти її почали аж на 12 років згодом.

Читайте також:

Вже в 70-х роках виглядав крутіше за іномарку: як виглядав унікальний ІЖ з незвичайними дверима

На цей звук усі обертаються: умілець перетворив "горбатий" ЗАЗ на стильний спорткар

"