Самокати та моноколеса в Україні офіційно визнані транспортними засобами. Водії цих транспортних засобів стали учасниками дорожнього руху, на яких поширюються всі правила та штрафи.
Згідно із законом України, транспортним засобом тепер вважаються електричні моделі з двома або більше колесами, оснащені виключно електричними тяговими двигунами (одним або декількома) та системою акумулювання електричної енергії (акумуляторною батареєю), яка має технічні можливості заряджатися від зовнішнього джерела електричної енергії.
А також легкий персональний електричний транспортний засіб: від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт та розвиває максимальну швидкість до 25 км/год та низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб: від двох коліс і може їхати зі швидкістю 10-50 км/год.
У ці категорії потрапляють:
  • Електросамокати
  • Моноцикли
  • Велосипеди на акумуляторах
При цьому транспортні засоби, здатні розвинути швидкість понад 50 км/год, потрапляють до категорії мотоциклів.

Що це означає для українців

По-перше, змінюється статус користувача таких транспортних засобів — тепер вони стануть водіями транспортних засобів та перестануть бути просто пішоходами.
По-друге, до водіїв самокатів та моноколіс застосовуватимуться ті самі статті Законів та правила, як і у випадку з водіями автомобілів.
Наприклад, за управління самокатом у стані алкогольного сп'яніння до правопорушника застосовуватиметься штраф у розмірі 17 000 гривень та вилучення посвідчення водія (ст. 130 КУпАП).
Крадіжка моноколеса чи самокату кваліфікуватиметься як незаконне заволодіння транспортним засобом — за статтею 289 ККУ.
Санкції цієї статті – обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на такий самий термін. Якщо крадіжка буде групою осіб — від 5 до 8 років.

Читайте також:

Ось що станеться, якщо ви їздитимете на зимовій гумі влітку

Навіть целофан на сидіннях залишився: у покинутому гаражі виявили унікальний ЗАЗ "Таврія" у заводському стані

Круче американських: як виглядав рідкісний та забутий український мінівен для всієї родини