Українські водії звикли "дякувати" іншим водіям за різні поступки під час руху, або попереджати один одного про, наприклад, поліцейський патруль на дорозі за допомогою миготіння аварійної світлової сигналізації. Але робити цього не можна.

Докладніше про те, який штраф передбачає використання аварійної світлової сигналізації не за правилами дорожнього руху, інформує finance.ua.

Згідно з Правилами дорожнього руху, аварійна світлова сигналізація є попереджувальним сигналом і має чітко визначені правила використання, які майже ідентичні у всіх країнах Європейського Союзу.

Аварійна світлова сигналізація повинна бути включена у таких випадках:
1. При вимушеній зупинці на проїжджій частині дороги.
2. На вимогу поліцейського.
3. Коли водій засліплений світлом фар інших автомобілів.
4. Під час руху автомобіля, що має технічні несправності.
5. На транспортному засобі, що буксирується.
6. На транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей із розпізнавальним знаком "Діти".
7. На всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі.
8. Під час дорожньо-транспортної пригоди.

Важливо, що Правила дорожнього руху не дозволяють використання аварійної світлової сигналізації як висловлювання подяки або прощення на дорозі. Таке використання сигналу може розглядатися як порушення правил дорожнього руху.

За включення аварійної світлової сигналізації в невідповідних ситуаціях, наприклад, для подяки або прощення, водієві може загрожувати адміністративне покарання.

В Україні, згідно з частиною 2, статтею 120 та статтею 125 Кодексу про адміністративні правопорушення, передбачено штраф у розмірі 425 гривень. Крім того, водій може отримати усне попередження, проте остаточне рішення щодо застосування покарання залежить від розсуду інспектора патрульної поліції. У будь-якому випадку, водіям слід використовувати аварійну світлову сигналізацію лише відповідно до встановлених правил, щоб забезпечити безпеку на дорозі та уникнути законних наслідків за неправильне використання сигналу.

Читайте також:

Очі від цінників будуть квадратними: експерт розповів, на скільки подорожчає бензин

Найкраще підготуватися заздалегідь: що буде з цінами на бензин та автогаз до кінця цього літа

Вже понад 50 гривень за літр: українців попередили про подорожчання бензину. Відчує кожен

Подорожчання бензину на заправках: ось за якими цінами тепер доведеться заправлятися